Що робити якщо Вам погрожують колектори? Як вести мову? Куди звертатись?

Внаслідок великого соціального поділу на заможних та нужденних, із-за бажання отримати ту або іншу річ, із-за доступності споживчих кредитів більшість громадян опиняється у борговій ямі.

Але, крім небезпеки, яка ховається у кредитних договорах – проценти, неустойки, штрафи, трапляються випадки, коли Ваш борг Банк передає колекторським агентствам.

Цей пункт є надзвичайно неприємним за декількох причин:

1. Якщо банк є офіційною установою, яка має репутацію, то колекторське агентство може не перейматись своєю репутацією.

2. Банк заінтересований в отриманні прибутку – доходу від взятого Вами кредиту, а колектори у «вибиванні» боргів.

3. Повернення боргу колекторами здійснюється не завжди законними методами.

4. В силу розповсюдження колекторських послуг і удаваною легкістю отримання грошей, колекторські агентства відкривають люди які є надзвичайно далекими від юриспруденції.

Із-за вищезазначених обставин, а також, як і в будь-якій іншій фінансовій сфері, в силу обмеженої  кількості професійних колекторів, які , перш за все, є юристами, а потів вже колекторами, виникають неприємні для наших громадян ситуації. Так, підписавши договір з банком про взяття на себе кредитного ярма, і не звернув увагу на пункт про можливість при визначених обставин продати борг банку колекторському агентству. В цьому випадку вже виникає вина самого банку, а не Ваша. Але як відрізнити професійних колекторів від непрофесіоналів? Як поводити себе при грубому відношенні з боку колекторського агентства? Куди звертатись за допомогою, якщо колектори Вам докучають протягом усіх 24 годин.

По перше, професійне колекторське агентство має вже певний досвід роботи, головний офіс і представництво на території однієї чи декількох країн. Також, у професіоналів має бути свій сайт, де як мінімум повинні бути фотографії генерального чи виконавчого директора з ініціалами, вказані адреса компанії, телефон і електронні-поштові адреси для зв’язку. У компаній,утворених нещодавно, як правило, все це відсутнє.

По-друге, сутність колекторського бізнесу полягає у скупці боргів у банків за меншу суму, ніж банк мав отримати від займача. Звідси, Ви маєте усвідомити, що колекторська діяльність представляє собою тільки повернення з невеликими процентами їхніх, вкладених у покупку Вашого боргу, грошей. Але, повернення буває в рамках допустимих норм і тих, що виходять за рамки. Не рідкі випадки, коли повернення грошей колекторськими агентствами почали називати «вибиванням».

Недбайливі і злочинні по своїй суті агентства застосовують наступні засоби повернення:

-          Постійні дзвінки на домашні і мобільні телефони займача, а також на роботу. При цьому, ті хто додзвонився, максимум представляються колекторами, але не називають себе і ніяк детально не ідентифікуються. Часто колектори дзвонять з телефона, номер якого не можливо  визначити , тому і не гидують погрозами на адресу займача.

-          Дзвінки можуть бути до Вашої квартири на протязі усього дня або вночі з погрозами повернути гроші. Дзвінки також можуть бути на адресу сусідів, щоб вони заставили Вас повернути гроші, інакше з ними може статись біда.

-          На фасаді Вашого будинку,на білбордах на вулиці або в під’їзді, де Ви проживаєте можуть бути розклеєні  принижуючі Вашу честь фотографії, де Вас можуть представити в безсторонньому світлі, використовуючи монтаж і надписи, що ви шахрай і боржник.

-          Деякі і не гидують використанням грубої сили по відношенню до займача і до його близьких, а також псування майна – автомобіля, поштової  скриньки, двері квартири.

При першому розвитку подій, колектори мають право дзвонити тільки в робочий час, при цьому вони зобов’язані представитись, назвати назву колекторського агентства, своє прізвище, ім’я та посаду в агентстві, а також з’ясувати, чи зручно Вам розмовляти у даний час. При різного роду погрозах, неадекватного спілкування або невизначеного номера, можна попередити, щоб зачекали хвилину, Ви включити диктофон і запишете розмову для того, щоб у майбутнього можливо було представити запис до прокуратури. Колекторські агентства мають право дзвонити Вам особисто, як займачу, без будь-яких дзвінків на роботу.

При другому розвитку подій, Ви можете попередити, тих хто дзвонить у двері, що зараз звернетесь до міліції, якщо не перестануть дзвонити, а також у майбутньому встановити камеру спостереження для доказування вини колектора. Всі переговори між Вами і колекторами можуть бути тільки по телефону, без особистих зустрічей.

При розвішуванні Ваших зображень і компрометування Вас як займача, Ви маєте право звернутись до суду з позовом на рекламне агентство за використання Ваших ініціалів чи фотографій без Вашого дозволу, що допоможуть зробити професійні юристи нашої Громадської Організації «Юридична порада» .

Якщо два чи три із вищезазначених ознак мали місце, то Вам потрібно бути готовими і до четвертого варіанту розвитку подій, а саме до нападу. Тут не потрібно бути героєм чи ходити одному ( одній ) вночі. Бажано, щоб Вас супроводжували двоє чи більше людей, які можуть у подальшому стати свідками нападу. Після нападу, одразу потрібно звертатись до міліції та дзвонити до нашої Громадської організації «Юридична порада»  для того, щоб ми скали позов про відшкодування моральної, фізичної і майнової шкоди, завданої Вам.

Кредитна організація має право передавати борги тільки:

 •  Одному агентству по одному боргу
 • Обов’язково повідомляти Вам про передачу боргу колекторському агентству
 • При професійній роботі колекторських агентств Ви відчуєте наступні ознаки:
 •  Для початку, Вам назвуть найменування колекторського агентства, Ф.І.П. співробітника і його посаду, який Вам телефонує, а також представлять документи, підтверджуючи, що борг банка переданий на законних підставах агентству.
 •  Вам мають право дзвонити тільки 2-3 рази на протязі робочого дня з зрозумілого номера і обов’язково представитись
 •  З Вами будуть поводити делікатно, як і банк, без погроз і насильницьких дій.

Як Ви зрозуміли, при взятому кредиті з Вами легко може виникнути ситуація, але це не привід для паніки. Якщо дія з Вашого боку вчинена – то відступати нікуди. Але, якщо Ви хочете бути захищеним не тільки юридично, але й фізично, то Вам потрібно попіклуватись про професійну консультацію досвідчених юристів. Вам не тільки розкажуть про останні зміни в законодавстві, проінструктують як потрібно вести себе з колекторами, та й допоможуть у вирішенні конфліктних ситуаціях при непорядному відношенню до Вас зі сторони агентства.

Похожее ...

9 комментариев

 1. Евгенія Яківна пишет:

  Мне угрожает Банк Русский стандарт тем что они подали заявление в милицию и на меня как на злостного неплательщика кредита открывают уголовное дело. Что мне делать в этой ситуации?

  • radnyk radnyk пишет:

   Уголовной ответственности за невыполнение кредитных обязательств не существует. Если Вы в начале добросовестно выплачивали проценты по кредиту, хотя бы несколько месяцев платили, а потом по ряду причин не могли выплачивать, то оснований для возбуждения уголовного дела нет, это уже гражданско – правовая плоскость. Если же Вы изначально получили кредит и ни разу не Выплачивали ни проценты ни другие комиссии по кредиту, то в редких случаях Вам могут инкриминировать Мошенничество.

 2. Anna пишет:

  Жаль, что в Интернете мало находила таких содержательных материалов

 3. Юрій пишет:

  Доброго вечора,банк руский стандарт в особі ,наскільки я зрозумів,начальника юр.відділу банку,погрожує мене посадити і працівниками міліції.Наскільки правомірні його дії?

  • Радник Радник пишет:

   Загрози неправомірні в будь-якому випадку. Питання даного характеру, могутрешаться тільки в правовому полі й судову порядку

 4. Марина пишет:

  Я сама написала 2 завления в милицию на РСна их угрозы и СМС – сказали что реструктуризируют кредит – теперь сама еще буду писать отзыв права испльзоать свои персональные данные – кто знает пришлите образец.

 5. Марина пишет:

  Евгения Якивна – давайте дружить раз уж мы со Стандартом боремся – https://www.facebook.com/profile.php?id=100001869075572

 6. Марина пишет:

  вопрос к юр фирме – если мне перезвонили из отдела досудебных расследований РС (после того как я написала и заявление и письмо о реструктуризации со спроавкой об увольнении) а они говорят что надо писать еще одно заявление – это кажется не правда – пусть сами отвечают. и через сколько дней банк обязан ответить на письмо и заяву по закону. имеет ли тут место закон про Звернення громадян, ст 25 ?? и ст 11 про захист прав споживача кредитних продуктів??

 7. Леся пишет:

  У мене також були проблеми з колекторами. Вимагали повернення боргу за платне телебачення. Штраф був у розмірі 500 грн. Знайшла в інтернеті сайт юридичної компанії. Звернувшись, потратила більше ніж 500 грн. за їх послуги, зате задоволена перемогою у справі. (можу порадити юридичну компанію, назва Унікол, а от адреси сайту їхнього не пам`ятаю)

Оставить комментарий

Почта (не публикуется) Обязательные поля помечены *

Вы можете использовать эти HTML теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>